Акції і облігації. Які активи принесуть найбільший дохід у 2017 році?

Рублеві активи принесуть інвестору двозначну прибутковість, валютні – близько 10% при активному управлінні
Незважаючи на зростання багатьох класів активів в 2016 році, російському інвестору буде куди вкладати гроші і в 2017. Наші очікування прибутковості на наступний рік будуються на деяких базових передумовах: зростання ВВП Росії на 0,5-1%, зниження процентних ставок до 8%, інфляції до 4-5%. Нафта Brent буде торгуватися в діапазоні $45-55 за барель, рубль залишиться на поточному рівні або злегка зміцниться до долара США, міжнародна політична напруженість між Росією і рештою світу буде знижуватися, а вибори в Європі пройдуть в рамках консенсус сценарію.

У цьому випадку рублевий інвестор може отримати двозначну прибутковість на горизонті одного року. Незважаючи на падіння ставок за депозитами, банки будуть пропонувати до 7% річних. При цьому російські облігації, залежно від рейтингу, запропонують прибутковість до 10-11% річних. Активне управління за рахунок дюрації (терміну до погашення облігації) і маркет таймінгу (зміни розподілу активів портфеля в залежності від ринкових трендів) може збільшити облігаційну прибутковість до 12-13% річних.

І, нарешті, акції. Широкий ринок, з нашої точки зору, може запропонувати 15% річних плюс 4-5% дивідендів, а при активному управлінні або збільшенні ризику на конкретні галузі, інвестор може отримати до 25% річних у рублях. Звичайно, необхідно зауважити, що акції є ризикованим класом активів, але на довгостроковому горизонті найбільш прибутковим. Одними з найбільш привабливих секторів для інвестування, з нашої точки зору, у 2017 році в Росії є сталевий сектор, телекомунікації та нерухомість. В інших секторах також є окремі компанії, які цікаві інвесторам, але вже як окремі історії (“Роснефть”, Ощадбанк, Русагро та інші).

Валютний інвестор, на жаль, може орієнтуватися на меншу прибутковість. Валютні доларові депозити запропонують до 2% річних, єврооблігації до 5-6% з активним управлінням, акції міжнародних компаній з урахуванням дивідендів можуть дати більше 10%. Найцікавішими секторами, з нашої точки зору, є енергетика, фінанси, фармацевтики та IT.

Найбільш збалансованим інвестуванням грошових коштів є складання портфеля, де інвестор в залежності від свого відчуття ризику інвестує тільки певну частину коштів у ризиковані продукти. Відповідно до класичного підходу, людина інвестує в менш ризиковані продукти (депозити і облігації) стільки відсотків вільних грошових коштів, скільки йому років, інша частка може припадати на ризиковані класи активів.

Звичайно, ніяке інвестування (крім депозитів), не врятує вас від падіння вартості портфеля у випадку неправильного вибору передумов (про яких ми говорили вище), тому якісний їх вибір і постійне відстеження змін — не менш важливо, ніж набір цінних паперів у портфелі.

І ще кілька рядків про тренди на російському фондовому ринку в 2017 році. Основним приємним сюрпризом 2016 року було активне лобіювання державою зростання дивідендних виплат компаній з державною участю. Це сподобалося інвесторам, вони продовжують вірити у високі дивіденди та у 2017. Особливо багато уваги приділяється компаніям, які поки що платять досить скромні дивіденди, але здатні платити більше: Газпром, Транснефть, можливо, Ощадбанк. Іншою цікавою темою стала приватизація. Успішна продаж пакета акцій Алроси з участю як іноземних, так і російських інвесторів, з подальшим зростанням ціни акцій компанії, стало зразком розміщення. Подальша приватизація Роснефти також залишила позитивний сентимент. Тепер інвестори очікують нові розміщення і, як ми можемо припустити, багато хто буде брати участь з великим ентузіазмом. В цілому, інвестори, а особливо іноземні, які є ключовими гравцями на російському ринку акцій, добре заробили в 2016 році і ми бачимо, що існують досить вагомі передумови для успішного інвестування та у 2017 році.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter