Досить тривалий час глобальні інвестори ігнорували ринок акцій країн, що розвиваються, однак зараз, схоже, вони готові повернутися.

Економісти оцінюють перспективи зростання економік країн на найвищому рівні з 2013 р., і це змушує інвесторів переглянути свої вкладення. Варто зазначити, що на розвинених ринках ми зараз бачимо так зване переселення з облігацій в акції. Почалося воно безпосередньо після виборів президента США, де переміг Дональд Трамп. Вартість облігацій розвинених країн стрімко падає, інвестори перекладаються в акції.

Можливо, найближчим часом щось подібне ми побачимо і на ринках. Як пише агентство Bloomberg, фонд Schroder Investment Management, який протягом п’яти останніх років повністю ігнорував фондові активи emerging markets, тепер має намір виділити на їх покупку 6% свого портфеля. Інші великі гравці, наприклад Blackrock і ABN Amro, також готові вкладати у фондові ринки країн, що розвиваються.

Після бурхливого ралі на ринку акцій США і Європи фондові активи країн стали торгуватися приблизно з 30%-м дисконтом до акцій з індексу S&P 500.
Керівник управління змішаними інвестиціями в Schroder Investment Management розповідає, що і валюти, і акції країн виглядають відносно дешево, тому вкладення в ці активи здаються привабливими. Разом з тим, варто зазначити, що покупки, наприклад, російських акцій призводять ще і до зміцнення рубля, що дозволяє відновити втрати від обвалу національної валюти після зниження цін на нафту. Агентство Bloomberg повідомляє, що за минулий тиждень інвестори вклали $1,12 млрд пасивні фонди, які відстежують акції розвивається країн, при цьому відтік з біржових фондів облігацій становив $91 млн.

Зведений індекс акцій ринків, що розвиваються MSCI Emerging Markets за тиждень додав близько 3%, і це максимальне зростання з вересня.

Втім, й певна загроза. Нагадаємо, що Дональд Трамп пообіцяв в рамках захисту промислового сектору США розірвати відносини з країнами, що розвиваються. В це поки мало хто вірить, але якщо обіцянки здійсняться, то, звичайно, фондам доведеться переглянути свою інвестиційну політику. Вірно і зворотне: якщо пан Трамп не буде вводити протекціоністські заходи, то фонди цілком можуть збільшити частку паперів emerging markets в своїх портфелях. Той же Schroder Investment Management Bloomberg розповів, що ця частка може зрости до 20%.

До речі, на тлі зростання попиту на російські акції та зміцнення рубля доларовий індекс РТС зараз здійснює пробій спадного тренда.
Але і в рублевому сегменті на що подивитися. Мало того, що індекс ММВБ торгується поблизу рекордних рівнів, феноменальну динаміку показують акції Ощадбанку. З початку 2015 р. по теперішній час вони додали близько 200%, тобто з 100% в рік це не просто дуже хороша інвестиція, це відмінне вкладення, якщо не сказати більше.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter