Європейські банки під тиском падіння акцій ВМР; іспанські банки також постраждали

Акції італійського банку Monte dei Paschi (MI:BMPS) у середу впали більш ніж на 8% на тлі чергових проблем кредитора. Найстаріший банк у світі визнав, що у нього залишилося ліквідності тільки на чотири місяці, а перспективи плану по обміну боргу на акції нерайдужні з-за того, що прийняли пропозицію тільки половина власників боргу.
У іспанських банків також власні невирішені проблеми, під тиском яких фондовий ринок Мадрида показує спад, після того, як Європейський суд скасував рішення, що обмежує зобов’язання кредиторів щодо мінімального зниження іпотечних ставок.
Європейський суд постановив, що рівень захисту у рішенні Верховного суду Іспанії «неповним і недостатнім». На думку центрального банку країни, постанова може призвести до того, що іспанські банки будуть змушені повернути клієнтам від €5 до €7 млрд.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter