Засідання ФРС США: як вплине на долар рішення регулятора?

Інвестори впевнені, що Комітет з операцій на відкритому ринку (FOMC) 14 грудня підніме ставку. При цьому всі чекають прогнозу ФРС на 2017 рік, від якого залежить подальше зміцнення американської валюти
Згідно ринку ф’ючерсів на федеральні фонди ймовірність підвищення облікової ставки дорівнює 100%. Це незвично висока ступінь впевненості з боку трейдерів, враховуючи загальний стан невизначеності на ринках.

Незадовго до президентських виборів в США ймовірність була значно нижче — на рівні 75%. Але Дональд Трамп пообіцяв більше експансивну податково-бюджетну політику, і саме з-за цього зростає впевненість інвесторів у підвищенні ставки. Крім того, до жорсткості грошово-кредитної політики в останні тижні ринок готували різні члени ФРС США, включаючи її голови Джанет Йеллен. Підвищення ставки цілком зможуть переварити і економіка США, і фінансові ринки, які зараз знаходяться в досить стійкому положенні.

Те, як ФРС США оцінить прийдешнє зміна податково-бюджетної політики при Трампа, буде найбільш цікавою та важливою частиною засідання FOMC. Чітко описати свою позицію американський регулятор не зможе через те, що поки немає деталей програми зростання витрат на інфраструктурні проекти і зниження податків. Проте ФРС буде складно уникнути загального коментаря про те, що пом’якшення податково-бюджетної політики дасть змогу посилити кредитно-грошову політику. Це справедливо, якщо врахувати, що в поточному економічному циклі США період спаду змінився періодом зростання навіть без яких би то ні було бюджетно-податкових заходів.

Ймовірно, американський регулятор у своєму оновленому прогнозі економічного зростання, інфляції і рівнем безробіття врахує очікування щодо зміцнення долара США. При цьому ми вважаємо, що є достатні приводи для поліпшення прогнозу по зростанню ВВП США.

Учасники ринку традиційно приділяють особливу увагу оновленим прогнозом за ставкою по федеральних фондах та оцінки кредитно-грошової політики до кінця 2017 року. У цьому сенсі майбутнє засідання не стане винятком. Більшість членів Ради керуючих ФРС вважають, що в наступному році необхідно буде ще двічі підвищити ставку. Більш сприятливий прогноз щодо темпів економічного зростання та інфляції може створити відповідні умови для додаткового підвищення ставки. У випадку, якщо будуть оголошені більш агресивні плани щодо подальшого підвищення ставки, долар США може відновити зростання.

У той же час у ФРС США є достатньо причин для того, щоб почекати, перш ніж переходити до більш агресивної політики. По-перше, це відсутність інформації про деталі економічної програми Дональда Трампа і невизначеність у питанні обіцяного зниження податків.

По-друге, акуратна оцінка ситуації необхідна через зміцнення долара і зростання прибутковості за облігаціями, а також іпотечних ставок. Більш сильна валюта буде сприяти посиленню кредитно-грошових умов, оскільки вона буде чинити тиск на конкурентоспроможність американського бізнесу і його доходи від зарубіжних операцій. Зростання іпотечних ставок призведе до зниження інвестицій в сектор житлової нерухомості, який, як очікується, повинен забезпечити істотний внесок в економічне зростання в найближчі квартали.

Таким чином, FOMC може відкласти оголошення про підвищення ставок у наступному році. Хоча подальше зміцнення долара США в цьому випадку буде не попереджено, а тільки відкладено на наступний рік.

Незважаючи ні на що, ринки цінних паперів мають позитивно відреагувати на найближче підвищення ставки (на відміну від грудня 2015 року, коли він викликав панічний розпродаж акцій). Сприятливий фон і перехід до зростання в рамках поточного економічного циклу — це найважливіші відмінності нинішньої ситуації. Це ж є сильним мотивуючим фактором для того, щоб сприймати підвищення ставки як підтвердження стійкості економічного зростання, а не як загрози для нього.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter