Зазвичай кажуть, що фінанси співають романси. Але тільки не в цьому випадку. Швидше навпаки: фінанси бадьоро виспівують бравурні різдвяні пісеньки.

Саме компанії фінансового сектора вчора стали основним локомотивом зростання. Акції цього сектору зросли в середньому на 0,8%, а акції найбільших банків і більш того – від 1% до 2%. У підсумку всі індекси упевнено підросли від 0,36% в індексі S&P500 до 0,49% в індексі NASDAQ. Однак головним героєм серед індексів залишається старина Dow Jones, який знову в який вже раз в цьому році оновив свій історичний максимум і зупинився буквально в міліметрі (0,13%!) від заповітної позначки в 20 тис. пунктів.

Крім компаній фінансового сектора краще ринку виглядали акції великих промислових компаній, а також компаній, що працюють у сфері послуг. І в тих і в інших акціях середній приріст становив 0,6% і 0,7% відповідно.

Однак слід зазначити, що за підсумками вчорашнього дня всі основні економічні сектори закрилися в “зеленій зоні” і зовсім вже якихось провальних речей не спостерігалося. Тобто можна констатувати, що помірне зростання спостерігалося по всьому фронту паперів. І єдиний недолік – це те, що обороти торгів стали істотно нижче, ніж у попередні дні. Втім, це було цілком прогнозовано.

З окремих компаній, чиї акції торгуються на біржі SPB, за підсумками вчорашніх торгів слід звернути увагу на акції NVIDIA Corp. (NVDA), які продовжують свій вибуховий ріст і вчора знову з гепом пішли до нових висот. Після виходу суперблестящей звітності на початку листопада акції цієї компанії виросли вже на 55% і зупинятися на досягнутому, судячи з усього, не збираються.

Крім того, варто звернути увагу і на акції Micron Technology (MU), які готуються до виходу хорошої квартальної звітності (21 грудня після закінчення торгів) та додали до своєї капіталізації ще 1,5%.

За підсумками торгів іноземними акціями на біржі SPB у вівторок 20 грудня була укладена 2 081 угода з акціями 103 емітентів на загальну суму понад $4 млн.

Максимальний оборот спостерігався в акціях Tesla Motors (TSLA, +2,99%) і склав більше $700 тис.

І знову триває бій. Начебто всі повинні вже заспокоїтися і готувати різдвяні салати, але все ж є одна важлива мета, якої обов’язково треба досягти в цьому році. Навіщо? Так щоб було красиво! У рік 120-річчя існування головного індексу американського фондового ринку DJIA-30 було б непогано, якщо б він досяг історичної круглої позначки 20 тис. пунктів. Це було б вельми і вельми символічно. Ну і, крім того, сам факт досягнення цієї позначки став би хорошим стимулом для можливого подальшого зростання ринку. І ось сьогодні це історична подія може статися! Чекаємо!!!

Зовнішнє середовище також сьогодні в першій половині дня цілком сприятлива і поки сприяє звершення цієї історичної події. Європейські та азіатські ринки крутяться біля нульових позначок, і навіть китайський ринок сьогодні в плюсі, після того, як Центробанк КНР вкинув у свою фінансову систему додаткову порцію ліквідності.

Виходить макроекономічна статистика по вторинному ринку нерухомості цілком собі позитивна. Та й прогнози щодо запасів сирої нафти поки говорять про чергову її скорочення, що теж має надати свій позитивний вплив. Коротше, залишається сама малість: потрібно, щоб індекс DJIA-30 зріс лише на якихось 0,13%. І з дуже великою ймовірністю сьогодні це станеться.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter