Чому відтік валюти з Китаю набагато більше, ніж вказують офіційні дані?

Команда аналітиків Goldman Sachs попереджає, що інвестори сильно недооцінюють темп, при якому гроші залишають Китай. Згідно з їх розрахунками, з червня Народний банк Китаю скоротив свої резерви в іноземній валюті на $1,1 трлн. Це майже вдвічі перевищує офіційний показник. Нагадаємо, ЦБ Китаю повідомив, що резерви зменшилися приблизно на $540 млрд.

Розрахунки Goldman Sachs були засновані на даних, наданих Державним органом з питань іноземної валюти (SAFE). Нагадаємо, даний орган, підлеглий Народному банку Китаю, контролює проведення валютних операцій. Дані від SAFE відображають потоки, які підтверджено китайським корпоративним попитом, а також гроші, які протікають через офшорний ринок юанів. “Якщо враховувати фактори цих відтоків, загальна сума капіталу, яка залишила Китай в цей період, збільшиться від $540 млрд. до $1,1 трлн.”, – сказали у Goldman Sachs.

“Починаючи з червня, дані від SAFE, як і раніше свідчать про значно більшому обсязі продажу іноземної валюти Центробанком Китаю, ніж мають на увазі останні офіційні звіти по валютних резервів. Протягом останніх кількох місяців середній розрив становить близько $25 млрд. на місяць”, – сказала команда аналітиків Goldman Sachs.

Народний банк Китаю продає свої валютні резерви, які скорочуються вже 14-й місяць поспіль, щоб підтримати швидко слабку національну валюту – юань. Після розпродажу на початку року, долар різко зміцнився по відношенню до більшості основних валют, включаючи юань. Насправді, зростання долара прискорився після 8 листопада, коли перемогу на президентських виборах у США здобув Дональд Трамп. В даний час юань також відомий як ренмінбі, торгується поблизу самого низького рівня по відношенню до долара з кінця 2008 року.

Завдяки продажу Китаєм казначейських облігацій США, в жовтні країна втратила статус найбільшого кредитора США, і передала цей титул Японії. Більше того, Китай останнім часом посилив контроль за рухом капіталу, щоб запобігти виведення грошей з країни.

Між тим, багато інвесторів стають все більше стурбовані високим рівнем поганих боргів, що циркулюють по економіці Китаю, яка є другою за величиною в світі. До 2015 року Китай розширив доступ до кредитів за рахунок зниження норм резервування банківського кредитування і вливання капіталу в економіку Однак, нещодавно Комуністична партія вирішила відновити жорсткість умов кредитування, що минулого тижня спровокувало масштабний обвал на ринку облігацій країни, що оцінюється в 8 трильйонів доларів.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter