Фондовий ринок США: куди підуть індекси.

Прогнози щодо фондового ринку вже перестали бути мистецтвом, так як у них мало хто вірить. Але і точність, з якою тепер можна дізнаватися напрямки руху по звичайним дорогам, поки недосяжна.
В цьому році ми бачили безліч прогнозів, але більшість з них абсолютно марні. Як можна вірити людям, які обіцяють, що технологічний індекс Nasdaq досягне 6000 пунктів 2017 р., якщо він зовсім недавно торгувався на рівні 5900 пунктів? З іншого боку, невиправні оптимісти, які вірять в 7500 пунктів. Хто-небудь може собі уявити зростання американського фондового ринку майже на 30% за рік?
У більшості випадків, коли ми зустрічаємося з прогнозами, у нас тільки дві можливості: вірити їм чи ні.
Тому прогноз відомого трейдера Деріла Гаппі, який використовує ковзні середні для аналізу, також вельми спірним.

Тим не менш він чекає подальшого сильного зростання S&P500 і Nasdaq.

Перша особливість індексу S&P в тому, що висхідний тренд тут був з початку 2012 р., і це тривало до вересня 2015 р., коли індекс впав нижче лінії тренда. Тепер лінія тренду виступає в якості ознаки опору будь-яким майбутнім підйомам. Тобто тренд залишається “бичачим”, але у нього межі.

Другою особливістю ширина торгового діапазону. Хоча вона не чіткою, тижневий графік дозволяє більш-менш точно визначати по ньому мети. Зараз варто чекати індекс, на думку Гаппі, в районі 2390 пунктів, а наступна мета знаходиться на рівні 2520 пунктів.

Для Dow перша мета складає 20800 пунктів, друга 22100 пунктів, а для Nasdaq 5800 і 6358 пунктів відповідно.

Примітно, що Гаппі свідомо не дає часових рамок для цих цілей, а також не говорить про те, як буде досягнута мета. На його думку, подібні прогнози позбавлені сенсу, так як передбачити поведінку ринку в часі майже неможливо.

Це тільки прогноз тренду, тоді як глобальні зміни вимагають довгострокового стратегічного аналізу.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter