Грошова реформа Індії призвела до обвалу облігацій

Індійські облігації та банківські акції продемонстрували падіння, після того як Резервний банк Індії наказав місцевим банкам збільшити обсяг коштів на депозитах регулятора для поглинання надлишкової ліквідності, яка була викликана забороною на банкноти високого номіналу, передає агентство Reuters.
Прибутковість 10-літніх облігацій зросла на 15 базисних пунктів, у той час як ставка по одноденних депозитах зросла з 5,9% у п’ятницю до 14,4%.

За словами трейдерів, індійський ЦБ був змушений діяти, після того як прем’єр-міністр Нарендра Моді 8 листопада ухвалив рішення вивести з готівкового обігу купюри номіналом в 500 і 1 тис. рупій, що викликало шок і сплеск вкладів старих банкнот в індійські банки.

Кредитори, в свою чергу, почали вкладати ці гроші в державні облігації, що викликало ралі на боргових ринках. Аналітики попереджали, що це не триватиме довго, оскільки люди почали активно знімати гроші з банківських рахунків на тлі зниження курсу національної валюти в країнах з формуванню валютним ринком.

Аналітики також відзначили, що Резервний банк Індії повинен був почати діяти, тому що держоблігації, які регулятор може запропонувати в якості застави в рамках угоди про зворотне РЕПО, не нескінченні. На подібний крок індійський ЦБ пішов, щоб проконтролювати операцію, в рамках якої влада країни має намір вивести з обігу близько 86% усієї готівки. Резервний банк Індії також анонсував цілий ряд заходів, спрямованих на зниження негативу від реформи готівки. Однак аналітики вважають, що центробанку краще було б більш ефективно розпланувати свої кроки, а не діяти виходячи з ситуації, що склалася. РБІ раніше заявив, що банки повинні передати 100% від внесків, які були зроблені в період між 16 вересня та 11 листопада. У регуляторі підкреслили, що це тимчасова міра, яку можуть переглянути до 9 грудня.

За оцінками Reuters. такий крок з боку індійського ЦБ позбавить банків близько 3,25 трлн рупій ($47,29 млрд).

Нагадаємо, що в Індії на початку листопада перед банками вишикувалися довгі черги з людей, які хочуть обміняти старі гроші на нові. Уряд країни прийняв рішення про виведення з обігу великих купюр, що призвело до паніки серед населення

Експерти Bloomberg заявили, що третя за величиною економіка Азії виявилася на межі краху після несподіваного рішення про виведення з обігу готівки великих купюр. У жителів країни близько двох місяців, щоб обміняти купюри в 500 і 1 тис. рупій на банкноти нового зразка. В Індії до такого повороту подій ніяк не були готові банківські організації, банкомати і населення. Фінансові організації перевантажені через наплив відвідувачів. При цьому ліміт на зняття був спочатку встановлений на рівні 10 тис. рупій на людину в тиждень, на обмін 4 тис. рупій. Зараз ліміт збільшено до 24 тис. і 4,5 тис. рупій відповідно, але хвиля народного гніву не зменшується, адже багато банкомати просто не працюють, так як вони поки не пристосовані до видачі нових купюр. Населення просто в паніці продовжує скуповувати все: багаті дорогі годинники і золото, а бідні витрачають готівку на товари, щоб хоч якось позбутися від заощаджень.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter