Китай забороняє купувати компанії в кредит

Китайський регулятор вирішив вдатися до незвично жорстких заходів для боротьби з купівлею публічних компаній за рахунок позикових коштів, повідомляє Bloomberg. Влада країни прагнуть обмежити фінансові ризики, пов’язані з надмірною активністю при укладанні угод.

Голова Китайської комісії з регулювання ринку цінних паперів Лю Шиюй також поставив під сумнів законність джерел фінансування покупців, яких він, проте, не назвав. За словами голови комісії, їх поведінку кидає виклик правилами країни, а також їх власної професійної етики. Такі придбання демонструють “регрес і руйнування людської і комерційної моралі, а аж ніяк не фінансові інновації”, заявив Лю Шиюй.

Минулого місяця China Evergrande Group, найбільший в країні девелопер, активізував покупку акцій конкуруючої компанії China Vanke Co. протягом декількох тижнів після попередження від Шеньчженьській фондовій біржі про те, що вона уважно стежить за інвестиціями Evergrande в торгуються на біржі компанії. Біржа повідомила, що посилила контроль, після того як виявила “аномальне торгове поведінка”, що відбилося на цінах акцій Vanke та інших компаній.

Вартість акцій Vanke впала на 7,5% до HK$21,60 ($2,78) станом на 11:50 у Гонконгу, що стало максимальним денним падінням з 29 червня.

Evergrande приєднався до боротьби за контроль над Vanke, яка відхиляє пропозиції з боку Baoneng Group. Vanke назвала Baoneng “ворожої” компанією, після того як у минулому році Baoneng стала найбільшим акціонером компанії, отримавши частку у 24% акцій за рахунок запозичень у брокерів і керуючих фондами.

Підрозділ Evergrande, що займається страхуванням життя, повідомило в минулому місяці, що “добровільно” утримається від продажу акцій п’яти торгуються на Шеньчженській біржі компаній протягом шести місяців, після того як регулятор закликав страховика припинити короткострокові спекуляції акціями.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter