Аналітики не вірять в майбутнє Twitter

Минулий рік для Twitter був вкрай невдалим. І цього достатньо, щоб аналітики порахували, що мікроблогінговий ресурс “спікся”. У Twitter немає майбутнього, тому акції компанії чекає падіння з поточних $16-17 за цінний папір менш ніж до $10 за акцію, пише виконавчий директор компанії Global Equities Research Тріп Чаудрі у звіті Uber-Bear. Погана оцінка в основному пов’язана з відходом топ-менеджерів, а також з незадовільними фінансовими показниками, повідомляє CNBC.

Акції Twitter з початку року подешевшали більш ніж на 23%, а за місяць котирування сервісу на Нью-Йоркській фондовій біржі впали більш ніж на 8%. Чаудрі зазначив, що якість даних жахливе, що позначається на поганому націлювання і, як наслідок, на відтік рекламодавців з платформи.

Аналітик зазначив, що соціологи використовували дані Twitter для прогнозування підсумків президентських виборів у США, на яких 8 листопада несподівано переміг Дональд Трамп, в той час як статистика свідчила про перемогу Хілларі Клінтон. Однією з причин такого результату, на думку експерта, є велика кількість ботів в соцмережі.

Прогноз Global Equities Research щодо майбутнього Twitter один з найбільш негативних, зазначає CNBC. 25 аналітичних компаній рекомендують тримати акції соцмережі, вісім — рекомендують продавати. Вісім компаній, навпаки, рекомендують купувати акції Twitter.

За минулий звітний квартал Twitter повідомила про уповільнення зростання виручки. Компанія скоротить чисельність співробітників на 9% в цілях зниження витрат. Виручка Twitter збільшилася на 8,2% до $615,9 млн, тоді як аналітики прогнозували $605,8 млн. Компанія збільшила виручку на 20% у попередньому кварталі і на 58% – у минулому році.

Скоригований прибуток компанії в липні-вересні склав $0,13 на акцію порівняно з $10 на акцію роком раніше, у той час як опитані Reuters аналітики прогнозували $0,09 на акцію. Чистий збиток Twitter в липні-вересні склав $102,9 млн, або $0,15 на акцію, у порівнянні із збитками у розмірі $132 млн, або $0,20 на акцію, за підсумками аналогічного періоду минулого року.

Керівництво Twitter намагалося виправити ситуацію з погіршенням фінансових показників і падінням вартості акцій шляхом продажу компанії. У числі можливих покупців значилися Microsoft, Google, Apple і Disney, але всі вони в підсумку відмовилися від цієї ідеї. Компанії-претенденти консультувалися з банками про доцільність придбання соціальної мережі, і представники фінансових установ порадили не купувати Twitter.

Після того як з’явилася інформація, що Walt Disney і Google в угоді не зацікавлені, в ході предбиржевых торгів на біржі NASDAQ акції Twitter впали більш ніж на 18%. Аналітики Northman Trader тоді припускали, що у разі відмови потенційних покупців від укладення угоди ціна акцій Twitter може опуститися до $14-19 за штуку.

Salesforce була єдиним великим гравцем, що залишилися в боротьбі за покупку Twitter, але незабаром і цей претендент відмовився від покупки сервісу. Акції Twitter Inc тоді впали майже на 6%, впустивши ринкову капіталізацію компанії до $11,6 млрд. Таким чином, у порівнянні з груднем 2013 р., коли вартість Twitter досягла найвищого значення в $53 млрд, сервіс мікроблогів подешевшав більш ніж в 4,5 рази.

Тарасюк Григорій

Григорій Тарасюк

Григорій є менеджер як індивідуальних, так і інституціональних інвестицій. Григорій є зареєстрованим інвестиційним консультантом, а також керуючий портфелем інвестиційних програм. Він почав у фінансовому бізнесі в якості директора з досліджень для торгової фірми. Він досліджував аномалії в стандартних моделях ціноутворення опціонів, викладав для початківців опціонних трейдерів, а також розроблені нові методи прогнозування. У 2000 році він встановив загальне консультування досліджень, робота з професійними трейдерами на великій колькості фінансових бірж. Григорій має прихильність задовільняти конкретні потреби окремих інвесторів. Тарасюк підкреслює унікальні обставини кожного клієнта. Григорій також є членом ради двох невеликих технологічних компаній (в даний час голова в одній). Він іноді виступає в якості свідка-експерта в судових справах, пов’язаних з фінансовими ринками.

Facebook Twitter