Коли закінчиться ейфорія на ринку США?

Всі спроби американського ринку акцій перервати поствиборну ейфорію дуже швидко закінчуються. Індекси ще раз оновили історичні максимуми.

Виразної корекції так і не вийшло, хоча в понеділок в азіатську сесію американський долар досить сильно падав, а ф’ючерси на фондові індикатори торгувалися в помірному мінусі.

Напередодні ж високотехнологічний Nasdaq всередині дня знову оновив максимум, індекс волатильності VIX впав до 13 пунктів, втім, індекси Dow Jones і S&P 500 завершили день нижче локальних максимумів.
При цьому хочеться відзначити, що акції американських компаній росли навіть на тлі падаючої нафти, хоча останнім часом така кореляція була невластивою їм.

Порушена ще одна кореляція останніх днів. Відразу після виборів ми спостерігали стрімке зростання прибутковості казначейських облігацій, і на цьому тлі зростали акції, однак зараз, коли прибутковості трежеріс пішли вниз, фондові індекси все одно деруться нагору.

З доходностями трежеріс взагалі все дуже і дуже цікаво. Їх зростання спочатку сприяв зростанню акцій банківського сектора, оскільки при низьких ставках банкіри позбавляються можливості заробляти на своєму традиційному бізнесі. Але тут не все так просто: потрібно, щоб крива дохідності ставала більш крутий. Тоді банки змогли б займати на короткий термін під дешевшу ставку, а видавати кредити на більш тривалий – під високу. Тим не менш, з 8 листопада так звана крива дохідності почала ставати все більш пологою, і зараз різниця між прибутковістю 30-літніх і 5-річних трежеріс опустилася до мінімуму за два місяці. Але акціях банків, знову ж таки, чомусь це не заважає рости в ціні.
Втім, якщо дивитися по секторах, акції енергетичних компаній і банків з початку тижня залишаються на червоній території, а акції комунальних компаній краще ринку…
Третій день поспіль, під час американської сесії, з’являються покупці облігацій. До речі, прибутковість 30-літніх трежеріс знизилися вже на 12 базисних пунктів з рівня п’ятниці, пробивши зверху позначку 2,95% — це найнижче значення за останні 8 днів.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter