“Бики” йдуть у бій з Apple напереваги

Напевно, вперше за останні кілька тижнів на ринку з’явилася більш-менш виразна ідея. Вірніше, більш-менш виразний настрій. Тому причиною кілька факторів. По-перше, з’явилася досить велика впевненість у перемозі Хілларі Клінтон в президентській гонці. Учасники ринку, як відомо, були в більшості своїй саме за неї. Виняток становлять хіба що акції компаній, що працюють у сфері медицини та охорони здоров’я, на які пані Клінтон вже неодноразово наїжджала за їх “грабіжницьку і антинародну” цінову політику. Ось і вчора акції з цього сектора опинилися під тиском і єдині серед всіх галузей закрили день з негативним результатом: мінус 0,3%. Другим позитивним моментом, безсумнівно, той факт, що набрав повний хід сезон звітності проходить явно краще очікувань аналітиків. Яскраве тому підтвердження вийшла вчора вже після торгів звітність компанії Visa (V). Аналітики очікували від цієї компанії хороші дані, а вони вийшли ще краще очікувань. І нехай вас не бентежить реакція учасників ринку на ці дані на постмаркете, де спостерігалося невелике зниження ціни по відношенню до закриття. Просто потрібно знати Visa: вона своє неодмінно візьме! І, нарешті, по-третє, це, звичайно ж, обговорювана буквально всієї світової фінансової пресою мегаугода по поглинанню телекомунікаційним гігантом AT&T (T) медіахолдингу Time Warner (TWX). Що означає ця угода для ринку? Насамперед те, що компанії впевнені у своєму майбутньому і готові витрачати значні кошти для боротьби за місце під сонцем.

Ось з таким настроєм пройшли вчорашні торги, які завершилися впевненим зростанням всіх індексів. Всі лідери попередніх днів Microsoft (MSFT), Google (GOOG), Apple (AAPL), Facebook (FB), Visa (V), Pay Pall (PYPL), а також акції великих банків продовжують ними залишатися і ведуть за собою весь ринок.

Так, акції Microsoft (MSFT) після виходу в п’ятницю сильної звітності та гепа з пробиттям своїх історичних максимумів 17-річної давності вчора продовжили своє зростання і додали в ціні ще більше 2%.

За підсумками торгів іноземними акціями на Санкт-Петербурзької біржі (SPB) у понеділок, 24 жовтня, було укладено 1 832 угоди на загальну суму понад $6 млн. При цьому найбільшим попитом вчора у російських учасників торгів іноземними цінними паперами користувалися акції компаній Apple (AAPL), Boeing (BA) і mcdonald’s (MCD).

Обстановка краще не придумаєш! Таке відчуття, ніби зараз не похмура дощова осінь, а буйно зелена весна. Може, звичайно, все це оманливе: ми ж знаємо, як швидко змінюється настрій на фондовому ринку. Але… що то Впевнене закриття вчорашніх торгів, чудова звітність Visa після торгів, позитивні результати азіатської сесії, позитивне відкриття європейських фондових ринків… та плюс ще й зростання товарних ринків… Ну що ще для щастя потрібно біржового “бику”?!

Сьогодні, крім усього іншого, ще й ударний день по виходу квартальної звітності. Ми побачимо дані по багатьом цікавим компаніями, такими як Caterpillar (CAT), Merck (MRK), Du Pont (DD), Lockheed Martin (LMT) і багатьох інших. Однак головною зіркою і головною подією сьогоднішнього дня буде, безумовно, вихід квартальної звітності компанії №1 Apple (AAPL). Очікування аналітиків та учасників ринку дуже навіть позитивні. Акції світового лідера по капіталізації впевнено зростали як на вчорашніх торгах, додавши 0,9%, так і сьогодні з ранку, додаючи до своєї капіталізації ще близько 0,3%. Макроекономічна статистика також не повинна сьогодні підвести. Очікування зміни цін на нерухомість (індекс Кейса Шиллера) виключно позитивні. І індекс впевненості споживачів зараз взагалі знаходиться на вкрай високих рівнях (вище 100 пунктів) і поки з цих висот спускатися не збирається.

Так що сьогодні всі підстави чекати продовження вчорашнього зростання і подальшого руху вгору всіх індексів. Ажіотажу очікувати, звичайно, не варто, але свої 0,5% вони цілком можуть взяти

Тарасюк Григорій

Григорій Тарасюк

Григорій є менеджер як індивідуальних, так і інституціональних інвестицій. Григорій є зареєстрованим інвестиційним консультантом, а також керуючий портфелем інвестиційних програм. Він почав у фінансовому бізнесі в якості директора з досліджень для торгової фірми. Він досліджував аномалії в стандартних моделях ціноутворення опціонів, викладав для початківців опціонних трейдерів, а також розроблені нові методи прогнозування. У 2000 році він встановив загальне консультування досліджень, робота з професійними трейдерами на великій колькості фінансових бірж. Григорій має прихильність задовільняти конкретні потреби окремих інвесторів. Тарасюк підкреслює унікальні обставини кожного клієнта. Григорій також є членом ради двох невеликих технологічних компаній (в даний час голова в одній). Він іноді виступає в якості свідка-експерта в судових справах, пов’язаних з фінансовими ринками.

Facebook Twitter