Sentix: 20% інвесторів побоюються виходу Італії з ЄС

За оцінками німецької дослідницької і консалтингової компанії Sentix, майже 20% опитаних інвесторів побоюються, що протягом наступних 12 місяців Італія може прийняти рішення про вихід з Європейського союзу.
У доповіді Sentix, зокрема, зазначається, що інвестори стурбовані погіршенням ситуації у фінансовому секторі Італії, демонструє відтік капіталу, а також майбутнім референдумом з приводу зміни конституції країни.

На цьому тлі частка інвесторів, що побоюються виходу Італії з ЄС, досягла найвищого значення в порівнянні з раніше оцінюються Sentix настроями.

“Інвесторів все більше турбує Італія. Ймовірність виходу Італії з ЄС зросла до 19,3%, що стало найвищим значенням з моменту початку досліджень даних настроїв. По-перше, занепокоєння викликає серйозне зниження торгового балансу Італії, що натякає на втечу капіталу з країни. Крім того, явна слабкість банківської системи Італії загрожує стабільності єврозони в цілому. День конституціонального референдуму наближається, і на кону не тільки політична кар’єра прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці”.
Експерти Sentix також вказують на зростаючі побоювання інвесторів з приводу можливого виходу Франції з ЄС. Хоча сам показник помітно нижче, ніж для Італії, тим не менш мова також йде про історичному максимумі в плані подібних настроїв.

“Зазвичай увага інвесторів зайнято лише якоїсь однієї країною. На цей раз справи йдуть по-іншому. На жаль, ми фіксуємо помітне посилення настроїв з приводу можливого виходу багатьох країн з ЄС і, зокрема, Франції. Для Франції цей показник досяг 4,75%, що також стало новим історичним максимумом”.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter