Amazon розчарувала інвесторів

Інвестори метушаться і не знають, куди ж їм іти – вгору або вниз? Начебто і загальний фон непоганий, начебто і звітність компаній здебільшого виходить краще очікувань, але… “чого в супі не вистачає”?! Все виглядає якось нервово й хитке. І вчорашні торги тому яскраве підтвердження. Більшу частину основної торговельної сесії індекси стояли поблизу нульових позначок – трохи в плюсі, трохи в мінусі, і учасники немов чекали, за що б зачепитися і від чого відштовхнутися, щоб знайти більш-менш чіткий сигнал до дій.

У підсумку чіткий сигнал дала нафту, коли за дві години до закінчення торгів пішла вниз. І учасники фондового ринку вирішили, що це саме те, що їм потрібно, і теж почали продавати. І до кінця торгів вже досить впевнено пішли в мінус, втративши від 0,16% в індексі DJIA-30 до -0,65% в індексі NASDAQ. Причому навіть позитивні очікування щодо виходу квартальної звітності у таких знакових компаніях, як Alphabet (GOOG) і Amazon.com (AMZN), не змогли втримати індекси від падіння.

До речі, про загальний негативний настрій свідчить і вчорашній постмаркет, коли на тлі рекордного прибутку в 52 центи на акцію котирування Amazon (AMZN) буквально звалилися вниз більш ніж на 5%! Ну, звичайно, аналітики ж очікували прибуток на 77 центів на акцію! Можна сказати тільки одне: надто завищені очікування по акціях цієї суперинтересной компанії. І таким тлі можна тільки радіти, що хоч Alphabet (GOOG) на постмаркете не завалили. Там теж вийшла дуже навіть позитивна звітність, і акції в перший момент навіть стрибнули вгору майже на 4%. Однак і тут почали перемагати песимісти, і в підсумку до ранку акції Alphabet (GOOG) від 4% залишилося менше 1,5%. Добре ще що в плюсі, а не в мінусі!

За підсумками торгів іноземними акціями на Санкт-Петербурзької біржі (SPB) у четвер, 27 жовтня, було укладено 2 222 угоди на загальну суму понад $9,3 млн.

Безумовним лідером за кількістю угод і з обороту були акції компанії Apple (AAPL), з якими було скоєно 878 угод на суму майже $4,5 млн.

Сьогодні хоч і субота, але сильно розслаблятися точно не варто. Найголовніша подія – вихід в 15:30 даних по ВВП за III квартал. Аналітики чекають позитиву. Причому хорошого позитиву: зростання темпів до 1,4% у II кварталі до 2,5% у поточному. Причому навіть нижня планка за прогнозом знаходиться на позначці 2,2%. Здавалося б, треба радіти, але… якісь неприємні передчуття охопили сьогодні з ранку цілий ряд економічних коментаторів. А якщо не так? А раптом буде всього лише 2%? Або навіть менше? Враховуючи досить песимістичний настрій учасників ринку в останні кілька днів, при такому розкладі можна чекати чого завгодно. Підтвердження неадекватності поведінки учасників ринку ми бачимо в їх реакції на вихід звітності по компаніям Amazon.com і Alphabet, про що вже було сказано вище. Так що явно позитивне подія зараз перетворюється на лотерею з незрозумілим результатом.

Аналогічне настрій панує сьогодні з ранку і на всіх інших світових ринках. Азіатські фондові ринки закрилися в мінусі за винятком Японії, де невелике зростання забезпечений насамперед ослабленням ієни проти всіх інших валют. Європейські ж ринки відкрилися і торгуються в “червоній зоні”, і більшість індексів втрачає в ціні близько полупроцента.

Не видно поки допомоги і з боку товарних ринків і насамперед нафти. Її котирування також повільно і дуже неспішно, але все ж дуже впевнено сповзають все нижче і нижче. Ось що може підтримати ринки, так це продовжує виходити корпоративна звітність. Сьогодні до торгів з’явиться звітність таких нафтових важковаговиків, як Exxon Mobil (XOM) і Chevron (CVX). Але і тут можлива інтрига, оскільки аналітики очікують збільшення прибутку c 41 до 60 центів на акцію в однієї компанії (Exxon Mobil) і зниження прибутку з 48 до 39 центів на акцію в іншої компанії (Chevron). Що ми побачимо в кінцевому рахунку? І що переважить у настроях учасників торгів?

Ось що повинно порадувати інвесторів, так це звітність MasterCard Inc. (MA). Акції цієї компанії знаходяться на історичних максимумах, і аналітики від її звітності чекають тільки хороших даних.

Також приверне увагу і звітність одного з лідерів біотехнологічного сектора – компанії AbbVie (ABBV). Акції цього сектора знаходяться зараз під явним тиском, так і аналітики до того ж прогнозують зниження прибутку з $1,26 до $1,21 на акцію. Чи задовольнить інвесторів така прибуток, незрозуміло.

Єдино відрадно, що всі перераховані вище події відбудуться ще до початку торгів і в учасників буде деякий час, щоб переварити всі дані і прийняти якесь більш-менш виважене рішення щодо своїх дій в останній день тижня.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter