Інвестори оцінюють наслідки референдуму в Італії

Рішення прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці піти у відставку посилило невизначеність з приводу плану Banca Monte dei Paschi di Siena залучити €5 млрд додаткового капіталу до кінця року, повідомляє Bloomberg.

Маттео Ренці заявив, що має намір подати прохання про відставку після провалу на референдумі запропонованої ним конституційної реформи.

Акції проблемного банку подешевшали на 0,8% до 11:12 в Мілані, оскільки інвестори оцінюють вплив відставки Ренці на перспективи плану докапіталізації. Раніше в понеділок ціни на акції впали на 7,5% і потім виросли на 2,3%.

Вартість акцій UniCredit SpA, найбільшого італійського банку за розміром активів, знизилася на 3,8%.

План докапіталізації Monte Paschi складається з трьох основних взаємопов’язаних частин: обмін субординованих облігацій на акції, участь великих “якірних” інвесторів і публічна продаж акцій. Банк переконав інвесторів обміняти субординовані бонди більш ніж на €1 млрд на акції, однак Monte Paschi ще належить оголосити про великих інвесторів і якому-небудь угоду з банками, які виступили б андеррайтерами при продажу акцій.

“Шанси на успішну реалізацію плану докапіталізації в межах початкового строку (до кінця року) малі”, – вважають аналітики BNP Paribas Жоффруа де Пеллегар і Мігель Ернандес. Якщо Європейський центральний банк вирішить, що Monte Paschi терміново потребує рекапіталізації, може бути здійснено порятунок банку за допомогою держави, при цьому власники облігацій понесуть збитки. “У найближчій перспективі результат повністю залежить від ЄЦБ”, – відзначили аналітики.

Представники Monte Paschi мають намір зустрітися в понеділок із представниками суверенного фонду Катару Qatar Investment Authority (QIA), повідомляє Il Sole 24 Ore з посиланням на джерела. Раніше повідомлялося, що в разі голосування за конституційну реформу Катар може вкласти в Monte Paschi €2 млрд у рамках розвитку співробітництва з італійським урядом.
Рішення Ренці покинути пост прем’єр-міністра створює політичний вакуум і посилює невизначеність, що може негативно позначитися на планах багатьох італійських банків очистити свої баланси і скоротити обсяг “поганих” кредитів, який оцінюється в €360 млрд.

Плани рекапіталізації італійських банків зіткнуться з новими труднощами, враховуючи перемогу противників конституційної реформи і очікуване “політичний параліч”, зазначив у повідомленні інвесторам Крістофер Рігер з Commerzbank AG.

UniCredit, який також планує залучити капітал, розглядає продаж своїх акцій. Банк заявив у понеділок, що веде ексклюзивні переговори з французькою компанією інвестиційної Amundi SA про продаж свого підрозділу з управління активами Pioneer Global Asset Management.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter