Білорусь і Китай створюють венчурний фонд на $20 млн

Білорусь і Китай підписали в середу в Мінську угоду про створення спільного фонду венчурних інвестицій з мінімальним інвестиційним капіталом у розмірі $20 млн.
“Ми сьогодні підписуємо принципову річ, що в перспективі ми створимо білорусько-китайський венчурний фонд, і обговорюємо мінімальну суму… Його загальний інвестиційний капітал повинен бути не менше 20 мільйонів доларів”, – заявив журналістам голова Державного комітету з науки і технологій (ДКНТ) Білорусі Олександр Шумилін перед церемонією підписання угоди.

Засновниками фонду виступають Білоруський інноваційний фонд, компанія з розвитку індустріального парку “Великий камінь” і “ЧайнаМерчантс Капітал”, передає РИА “Новости”.

Голова ДКНТ зазначив, що фонд буде орієнтований на підтримку проектів з переліку, відібраного Китайсько-білоруським центром комерціалізації інновацій, відкриття якого відбулося в середу в Мінську.

Головним завданням центру є відбір перспективних інноваційних проектів, які можуть бути реалізовані на території білорусько-китайського індустріального парку “Великий камінь”, пошук інвесторів для їх реалізації.

Центр вже відібрав 43 проекту, і цей перелік буде щорічно поповнюватися. Зокрема, зараз у ньому — створення спільного виробництва по випуску безпілотників, випуск “їстівної упаковки”, розробки у сфері зміцнення підшипників з допомогою нанотехнологій, а також в галузі приладобудування, електроніки.

Генеральний виконавчий директор СЗАТ “Компанія з розвитку індустріального парку” Ху Чжен зазначив, що надалі до комерціалізації наукових розробок в парку, крім білорусько-китайського венчурного фонду, планується підключити і міжнародні фонди. Він також повідомив, що до 2017 р. у парку буде створено центр наукових розробок загальною площею 12 тис. кв. м.

Дві країни створюють технопарк “Великий камінь”, який, на думку сторін, вписується в висунуту Пекіном концепцію створення “Економічного пояса Шовкового шляху” і може стати вузловою платформою в її реалізації. Планується, що на початку 2017 р. буде готова нерухомість для здачі в оренду потенційним інвесторам.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter