GLOBAL FX: “Відгуки експертів про поточної ринкової ситуації у зв’язку з виборами Трампа”

Сьогодні світ увійшов в «нову епоху». Зміна орієнтирів, звичних підвалин і волатильність на всіх фронтах. Що нас чекає – «Глобальне потепління» або «льодовиковий період»? Заголовки журналістів усього світу гарячково рясніють з надією на світле майбутнє і впевненістю, що новий президент підніме економіку США на новий рівень. Тим часом, гравці на фінансовому ринку тримають руку на пульсі, затамувавши подих. Які прогнози експертів щодо ринкової ситуації на світовому рингу», якої стратегії дотримуватися при інвестуванні, відповіли експерти компанії GLOBAL FX.

Насамперед хотілося б відзначити, що для мене ніяких сюрпризів в перемозі Дональда Трампа не було. Це прогнозувалося. Але перша реакція ринку, як і очікувала наша команда аналітиків GLOBAL FX, була емоційною. Гравці в терміновому порядку почали виходити з ризикових активів і вкладатися в зберігаюча. Причому натиск з точки зору продажу фінансових активів був настільки великий, що продавали навіть акції промислового сектора, які обіцяв всіляко підтримувати Трамп в момент передвиборчої компанії. Індекс промислового сектора США DOW JONES, в який входять 30 найбільших компаній виробничого сектора спочатку впав разом з усіма, за принципом доміно або велосипедистів, це вже як кому більше подобається і тільки вже через половину торгового дня гравці згадали передвиборчі обіцянки нового президента. Стрімке падіння промислового індексу змінилося не менш стрімким зростанням, продемонструвавши навіть історичний максимум. Під тиском опинилися акції високотехнологічного і споживчого секторів. Пан Трамп не раз висловлював своє невдоволення діяльністю таких гігантів як APPLE і GOOGLE. Долар США традиційно ріс як самий надійний актив-притулок. Індекс американської валюти досягав 100 пунктів, що є дуже високим показником. Єдиним сюрпризом стало лише падіння золота. Другий за популярністю актив-притулок не тільки не зріс у ціні, але і стрімко подешевшав. Аналітики очікували стрімкого зростання золота при перемозі Дональда Трампа і прогнозували навіть рівні в 1500 доларів США за одну тройську унцію, однак замість цього побачили глибоке падіння активу. Варто додати, що не так страшний чорт, як його малюють і весь революционизм пана Трампа може бути пригнічений двома палатами (конгрес і сенат), також не варто забувати про самостійність ФРС, якій 14 грудня належить прийняти рішення щодо ключової процентної ставки. Ймовірність її підняття оцінюється в 96%, що є дуже суттєвим сигналом до посилення монетарної політики США. Долар США має відмінні перспективи зростання проти таких валют як Британський фунт і Канадський долар. Саме ці дві валюти трималися проти “американця” найбільш впевнено і зараз мають шанси провалитися. У будь-якому випадку, Дональд Трамп вступить на посаду президента США 20 січня 2017 року та у гравців ще є достатньо часу, щоб все обдумати і перетравити.
Трамп, людина від бізнесу і як господар збирається серйозно зайнятися внутрішніми проблемами країни, і не виконувати роль ” світового поліцейського. З його приходом починається нова епоха, у якій Америка вже не є центром світу, але при цьому буде сильно економічно зміцнюватися.

Фіскальне стимулювання та зняття обмежень торкнуться нафтовидобувної галузі, що може підвищити активність не тільки сланцевиков, але і звичайних бурових. Це може зробити важко видобуту нафту вигідною при вартості близько $40 дол. за барель, і разом із зростанням внутрішнього споживання з-за розвитку промисловості може призвести до довгого бічного руху цін на поточних рівнях.

Виходячи з передвиборної риторики Трампа, всіх тих заходів, які він збирається зробити з посилення економіки можна передбачити зростання інфляції і прибутковості федеральних облігацій. Також вже немає сумнівів у підвищення ключової ставки ФРС, що фондові ринки відіграють повною мірою ще до грудневого засідання. Крім того, якщо передвиборчі обіцянки нового президента почнуть збуватися, то ставка продовжить підвищуватися неодноразово.

.Аналітик Дмитро Чечулин

Відгуки GLOBAL FX сходяться в одному: «Так, нас чекає новий етап історії». Головна проблема, з якою зіткнеться новий глава Білого дому – борг держави за довгостроковими облігаціями (так само відомий як Держборг США), який на поточний момент становить понад 19,500 трлн доларів США. У період «Рейганоміки» абсолютні числові показники Держборгу США зросли майже в два рази (у період з 1970 по 1980 рік Держборг становив 380,921 млрд доларів США) до 909,041 млрд доларів США, однак у відсотках до ВВП скоротився на 4% з 37,6% до 33,4 %, однак не є досягненням. І це, мабуть, найголовніша перешкода на шляху нового президента. Необхідний якісно новий підхід до вирішення даного питання. Якою ви бачите США в період правління Трампа? Це питання ми обговорили у відділі стратегічного інвестування компанії Global FX. Зараз залишається лише спостерігати і готуватися до кращого – вибирати акції промислових компаній, які однозначно продовжать свою висхідну динаміку після інавгурації і уважно стежити за азіатськими ринками, які навпаки можуть опинитися під істотним тиском. Чого чекати в майбутньому?

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter