Lloyds купує емітента кредитних карт MBNA

Банківська група Lloyds повідомила у вівторок про купівлю кредитного бізнесу Bank of America в Британії компанії MBNA за 1,9 млрд фунтів стерлінгів ($2,35 млрд).
Це перше велике придбання британського банку з моменту надання йому фінансової допомоги в ході глобальної рецесії.

Lloyds, який досі частково належить уряду Великобританії, намагається розширити бізнес у сфері кредитних карт, щоб диверсифікувати свій основний іпотечний бізнес і збільшити прибуток.

Bank of America вирішив продати свій підрозділ, чий клієнтський портфель налічує близько 5 млн клієнтів, а кредитний портфель становить близько 7 млрд фунтів стерлінгів, оскільки ще в 2011 р. почав позбуватися від кредитних компаній задля зміцнення власного балансу.

Угода може бути ще одним знаком оздоровлення Lloyds. Банку було заборонено купувати нові активи з-за надання державної фінансової допомоги під час фінансової кризи. Уряд Британії тепер знаходиться в процесі пошуку покупця на свою частку, що залишилась у 6,9% акцій банку.

Однак деякі аналітики ставлять під сумнів придбання бізнесу за кредитними картками на тлі невизначеності з-за рішення Великобританії вийти зі складу Євросоюзу, що нависає над економікою країни.

“Ризик не можна ігнорувати”, – сказав аналітик Shore Capital Гері Грінвуд, додавши, що угода, швидше за все, підвищить частку Lloyds на ринку кредитних карт Великобританії з 15% до 26%.

В Lloyds очікують, що придбання збільшить доходи групи на 650 млн фунтів стерлінгів в рік і підвищить чисту процентну маржу на 0,1 процентного пункту. Незважаючи на вартість угоди, у Lloyds чекають можливості для продовження виплат прогресивних дивідендів.

Крім того, планується, що операція буде закрита до кінця першої половини 2017 р., враховуючи необхідність отримання дозволу регулюючих органів. Lloyds також розглядає інші потенційні придбання, у тому числі в галузі страхування.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter