UniCredit: ринки бачать зниження QE у вирішенні ЄЦБ

Глава Європейського центробанку Маріо Драгі на засіданні керівництва ЄЦБ заявив про продовження терміну дії програми з викупу активів. Однак учасники фінансових ринків у першу чергу звернули увагу на його заяву про скорочення обсягів програми.

В інтерв’ю телеканалу “Блумберг” Ерік Нільсен, головний економіст UniCredit Group з глобальних ринків, зазначив, що рішення знизити щомісячний обсяг програми кількісного пом’якшення (quantitative easing, QE) з 80 млрд до 60 млрд євро починаючи з квітня 2016 р. фактично передбачає посилення монетарного курсу з боку ЄЦБ і зниження фінансового стимулювання.
“Ринки сприймають заяву ЄЦБ як скорочення програми кількісного пом’якшення. Ми можемо намагатися назвати це якось по-іншому – ринків неважливо, скільки ще триватиме викуп активів ЄЦБ, тривалість програми може змінитися в подальшому, в залежності від обставин. Однак Драгі чітко сказав: у квітні наступного року ми скоротимо обсяг програми.

Мені здається, найголовніше, чого поки не цілком розуміють інвестори, – це причини скорочення програми. Що змусило ЄЦБ піти на поступове зниження обсягів QE? Цілком можливо, що зараз мова йде про політичний тиск, який відчуває Європейський центробанк. У керівництві ряду країн вже звучали заяви про те, що монетарний курс ЄЦБ є занадто м’яким і неефективним в поточних умовах.

За фактом ринки зараз сприймають заяви Драгі як майбутнє посилення монетарної політики. На мій погляд, це викликає певне занепокоєння, так як, швидше за все, ми є свідками того, що дії ЄЦБ тепер стали визначатися неекономічними факторами”.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter