After party: переломний момент на ринку США

З моменту виборів президента США американський ринок акцій зріс практично без перерви, у всякому разі ні разу акції не показали серйозного зниження, проте в середу все змінилося.

Мало хто з експертів очікував, що під кінець року ринок акцій раптом піде вниз, тим не менш індекс широкого ринку S&P 500 вчора показав найсильніше зниження з 11 жовтня.
При цьому акції компаній малої капіталізації, а також акції компаній транспортного сектора виглядали гірше за інших, що, втім, цілком звичний момент.
Можна, звичайно, придумувати всілякі приводи для зниження, але в реальності все виглядає швидше як узгоджені дії великих гравців. Інакше як пояснити, що попередня сесія почалася з панічних покупок, а сесія середовища, навпаки, стартувала з панічних продажів. Ніяких пояснень для цього бути не може.
Таким чином, тепер акції компаній практично всіх секторів економіки з Різдва знаходяться в мінусі.
Якщо ж дивитися динаміку всіх основних фінансових інструментів з моменту останнього засідання Федеральної резервної системи, можна помітити, що, по суті, тільки довгі трежеріс змогли зберегти свою вартість, а акції та золото подешевшали.
Ще більш цікавий факт полягає в тому, що кореляція акцій з індексу S&P500 з високою бетою і низькою бетою практично повністю зникла, а адже таке останній раз спостерігалося під час кризи доткомів, після чого індекс Nasdaq впав.
Ну і ознаки розвороту з’явилися не тільки на фондовому ринку, але і на ринку трежеріс. Для казначейських облігацій середовище стала найкращим днем з серпня. Прибутковості знизилися по всій кривій. Насправді тут ще свою роль зіграв аукціон з розміщення 5-річних паперів, на якому спостерігався хороший попит.
Ну і, звичайно ж, уже багато разів говорилося про те, що дивідендна доходність індексу S&P 500 практично зрівнялася з прибутковістю п’ятирічних трежеріс, а це досить рідкісний момент. На графіку можна легко розглянути, коли останній раз виникала така ситуація, і згадати, чим це закінчилося.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter