Китай ввів нові обмеження на купівлю валюти

У Китаї з 1 січня посилено контроль за купівлею громадянами країни іноземної валюти. Влада стурбована курсом юаня і відтоком капіталу.
Тепер китайці, які бажають обміняти юані, повинні будуть надати додаткову інформацію про себе, так і про походження грошей, повідомляє BBC.

Щорічна квота на обмін валюти в розмірі $50 тис. залишається незмінною, передає “Інтерфакс”.

Як повідомляється на сайті китайської Державної адміністрації з обміну валюти, таким чином влада країни сподівається скоротити масштаби відтоку капіталу за кордон.

У 2015 р., за оцінками аналітиків, відтік капіталу з Китаю склав близько $1 трлн, повідомляє AFP.

У грудні 2016 р. Китай запустив нові формати контролю за рухом капіталу, покликані зупинити виведення активів під виглядом угод по злиттю і поглинанню.

Це також значно обмежило можливість китайських компаній інвестувати за кордоном. Тим не менш Пекін, очевидно, намагається уповільнити відтік капіталу на тлі девальвації юаня і невизначених економічних перспектив.

Пекін, як повідомлялося, зосередиться на надвеликих придбання в розмірі $10 млрд або вище в межах однієї угоди, інвестиції в нерухомість державними компаніями більш $1 млрд, а також інвестиції в $1 млрд і більше з боку будь китайської компанії, якщо об’єкт інвестицій не пов’язаний з її основним видом діяльності.

Подібні угоди повинні будуть отримати схвалення з боку вищого органу економічного планування Китаю.

Китай взагалі дуже активно бореться з будь-якими можливостями обходу заборон. Так, наприклад, зараз Пекін хоче обмежити рух bitcoin, так як це один з найпоширеніших механізмів виведення капіталу в обхід норм контролю. Крім того, в Піднебесній обмежили вивезення золота.

Деякі банки з ліцензіями останнім часом відчувають труднощі з отриманням дозволу на імпорт золота. Це пов’язано з намаганням китайської влади зупинити ослаблення юаня, скоротивши відтік доларів, заявили банкіри.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter