Інфляція єврозони досягла Піку через 4 роки

Ціни на споживчі товари в єврозоні досягли максимуму, збільшившись на 1,1% в грудні, що не відзначалося протягом майже чотирьох років, згідно з даними статистичної служби ЄС.
Таке зростання вказує на те, що інфляція в країнах ЄС виявилася на вищому рівні з вересня 2013 р. на тлі зростання цін на енергоносії.

За повідомленням Eurostat, споживчі ціни збільшилися на 0,6% у листопаді на щорічній основі, підставою для листопадового зростання також стали збільшилися ціни на енергоносії. У той же час ціни на енергоносії з листопадового зниження на 1,1% в грудні перейшли до зростання на 2,5%.

Дані по інфляції повинні послабити побоювання з боку чиновників Європейського центрального банку.

ЄЦБ, нагадаємо, продовжує здійснювати м’яку монетарну політику в спробі досягти цільового показника в 2% інфляції. Минулого місяця регулятор вирішив розширити програму кількісного пом’якшення принаймні до кінця грудня 2017 р.

Крім того, свіжі показники індексу ділової активності повинні додати оптимізму чиновників ЄЦБ. За даними IHS Markit, зведений PMI 19 країн єврозони в грудні виріс до найвищого значення з травня 2011 р. 54,4 пункту.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter