Європа готується до масштабної конфіскації активів?

Після терактів в Парижі в листопаді 2015 р. ЄС запустив “план дій по боротьбі з фінансування тероризму”, і обмежувальні заходи є його частиною.

Згідно з новими пропозиціями митники в країнах Європейського союзу можуть здійснювати перевірку готівкових коштів і платіжних карт, надісланих поштою або у вантажних перевезеннях.

Крім того, влада зможуть вилучати грошові кошти або дорогоцінні метали, що перевозяться підозрілими особами, які в’їжджають в ЄС.

Люди, які мають при собі більше 10 тис. євро готівкою, повинні заявити про це на митниці при в’їзді в ЄС. За новими правилами, влади можуть вилучати гроші навіть у тому випадку, якщо обсяг коштів менше цього порогу, якщо є “підозри у злочинній діяльності”, йдеться в записці виконавчої комісії ЄС.

На думку представників ЄС, такі заходи необхідні, оскільки розслідування показали, що деяких з недавніх атак в Європі проводилися за рахунок обмежених коштів, іноді надходять з-за меж ЄС.

ЄК також розглядає питання створення спеціальної програми відстеження фінансування тероризму, в співпраці з США. Це означає широкі повноваження по перевірці банківських переказів взагалі будь-яких споживачів, тому поки законодавці ЄС виступають проти такої ініціативи.

План доповнює попередні пропозиції ЄК щодо посилення контролю за віртуальними валютами, такими як Bitcoin, і передплаченими картами. За даними французької влади, саме ці кошти використовувалися для фінансування вибухів.

Країни ЄС підтримали ці пропозиції у вівторок. За умовами угоди, яка як і раніше потребує схвалення Європарламенту, власники передплачених карт повинні показати деяку форму ідентифікації, якщо вони роблять платежі понад 150 євро.

Комісія також пропонує запровадити загальні правила для всіх 28 країн ЄС щодо заморожування “фінансових ресурсів терористів”. Ці правила полягають у конфіскації активів навіть тих, хто тільки імовірно пов’язаний з злочинцями.

Іншими словами, готівкові гроші, кріптовалюти, дорогоцінні метали і передоплачені карти тепер визнаються інструментами терористів, і їх можна конфіскувати, якщо їх наявність здається підозрілим. Правда по всій цій риториці виходить, що підозри вже можна викликати лише факт володіння цими активами.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter