ЦБ Японії може знизити прогноз по інфляції

Банк Японії може відсунути терміни досягнення мети щодо інфляції в цьому місяці, враховуючи загальну слабкість зростання цін, заявив глава японського ЦБ Харухико Курода, виступаючи в парламенті.

Курода не став уточнювати, як така відстрочка може вплинути на політику Банку Японії, однак повідомив, що скупка облігацій може сповільнитися в майбутньому, якщо прибутковість 10-літніх бондів опуститься нижче цільового рівня близько 0%.

Глава ЦБ Японії очікує, що економічне зростання в країні прискориться в наступному фінансовому році на тлі поліпшення перспектив зростання світової економіки.

У той же час Курода припустив, що низький базовий індекс споживчих цін, який в серпні знизився в річному вираженні шостий місяць поспіль, може змусити Банк Японії знизити прогноз по інфляції в квартальному огляді на засіданні 31 жовтня – 1 листопада.

Регулятор неодноразово був змушений відкласти терміни досягнення 2%-го рівня інфляції, оскільки падіння цін на нафту і слабке споживання вплинули на загальну динаміку цін.

Минулого місяця Банк Японії прийняв рішення відмовитися від орієнтира грошової бази як одного з основних цільових показників. Замість цього регулятор вирішив таргетувати прибутковість 10-річних держоблігацій на поточному рівні близько 0%. ЦБ Японії при цьому зберіг колишній орієнтир збільшення грошової бази: регулятор продовжує скуповувати японські держоблігації на 80 трлн ієн ($769 млрд) щорічно.

Курода підкреслив, що Банк Японії може сповільнити темпи покупок облігацій.

“Якщо прибутковість 10-літніх державних облігацій впаде нижче цільового рівня (близько 0%), ми можемо уповільнити скупку облігацій”, – сказав він.

“Але ми не бачимо безпосередній можливості різко знизити темпи купівлі облігацій”, – додав Курода.

За його словами, Банк Японії також не бачить необхідності встановлювати жорсткі діапазон, в межах якого прибутковість 10-літніх облігацій може відхилятися від мети.

Як зазначив Курода, немає ніяких ознак надмірного ризику або перегріву у фінансовій галузі країни.

“В даний час ми не бачимо якихось великих проблем, які могли б дестабілізувати фінансову систему Японії”, – сказав Курода.

При цьому він додав, що політика від’ємних процентних ставок Банку Японії чинить тиск на прибуток фінансових установ.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter