BlackRock: ринки можуть переоцінити “ефект Трампа”

Генеральний директор найбільшої в світі керуючої компанії BlackRock Лоренс Фінк заявив про те, що “президентське ралі” на американському фондовому ринку, що почалося після обрання Дональда Трампа президентом США, незабаром може перерватися.

На думку глави BlackRock (з активами під управлінням в $5,1 трлн, за даними компанії на 30 вересня 2016 р.), інвестори ризикують “забігти занадто далеко” в поточній фазі росту, так як мають потенційно завищені очікування стосовно президентства Трампа, його планів та їх подальшої реалізації.

З моменту закінчення президентських виборів в США фондові індекси Dow Jones, S&P 500 і Nasdaq виросли на 8,5%, 6,3% і 7,3% відповідно.
Лоренс Фінк також натякнув на можливе погіршення торгових відносин США і Китаї, що також може негативно позначитися на американському фондовому ринку та економіці. Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу CNBC.
“Фондовий ринок досить помітно зріс. У багатьох з нас високі очікування щодо обраного президента Трампа, нової адміністрації та виконання тих заходів і програм, про яких він говорив по податковій сфері, інфраструктурі і іншим напрямами. Нові заходи завжди легше говорити, ніж втілити в життя, зазвичай на це потрібно більше часу, ніж очікується. Якщо виконання ряду з цих програм, які орієнтовані на стимулювання зростання, надалі затягнеться або вони будуть менш амбітними, тоді я думаю, що ринок зараз забігає далеко вперед.

Якщо окремі програми призведуть до збільшення дефіциту бюджету США в короткостроковій перспективі, що, до речі, цілком реально, або якщо у нас виникнуть тертя з нашими торговими партнерами, які купують наші боргові зобов’язання, процентні ставки зростуть ще швидше, ніж очікується. Це сповільнить економіку і фондові ринки. Я не кажу про те, що все це обов’язково станеться. Я хочу зазначити, що зараз у нас достатньо інформації, для того щоб судити про те, як буде розвиватися ситуація”.
Варто додати, що в рейтинговому агентстві Fitch Ratings раніше вже вказали на перспективу зростання держборгу США через виконання низки намічених Трампом заходів, зокрема планованого зниження податків.
Голова відділення Fitch Ratings по суверенних рейтингах Європи, Близького Сходу і Африки Ед Паркер заявив про те, що в разі суттєвого збільшення держвитрат США можуть позбутися кредитного рейтингу “ААА”.

Тарасюк Григорій

Григорій Тарасюк

Григорій є менеджер як індивідуальних, так і інституціональних інвестицій. Григорій є зареєстрованим інвестиційним консультантом, а також керуючий портфелем інвестиційних програм. Він почав у фінансовому бізнесі в якості директора з досліджень для торгової фірми. Він досліджував аномалії в стандартних моделях ціноутворення опціонів, викладав для початківців опціонних трейдерів, а також розроблені нові методи прогнозування. У 2000 році він встановив загальне консультування досліджень, робота з професійними трейдерами на великій колькості фінансових бірж. Григорій має прихильність задовільняти конкретні потреби окремих інвесторів. Тарасюк підкреслює унікальні обставини кожного клієнта. Григорій також є членом ради двох невеликих технологічних компаній (в даний час голова в одній). Він іноді виступає в якості свідка-експерта в судових справах, пов’язаних з фінансовими ринками.

Facebook Twitter