Білорусь і Китай підписали в середу в Мінську угоду про створення спільного фонду венчурних інвестицій з мінімальним інвестиційним капіталом у розмірі $20 млн.

“Ми сьогодні підписуємо принципову річ, що в перспективі ми створимо білорусько-китайський венчурний фонд, і обговорюємо мінімальну суму… Його загальний інвестиційний капітал повинен бути не менше 20 мільйонів доларів”, – заявив журналістам голова Державного комітету з науки і технологій (ДКНТ) Білорусі Олександр Шумилін перед церемонією підписання угоди.

Засновниками фонду виступають Білоруський інноваційний фонд, компанія з розвитку індустріального парку “Великий камінь” і “ЧайнаМерчантс Капітал”, передає РИА “Новости”.
Голова ДКНТ зазначив, що фонд буде орієнтований на підтримку проектів з переліку, відібраного Китайсько-білоруським центром комерціалізації інновацій, відкриття якого відбулося в середу в Мінську.

Головним завданням центру є відбір перспективних інноваційних проектів, які можуть бути реалізовані на території білорусько-китайського індустріального парку “Великий камінь”, пошук інвесторів для їх реалізації.

Центр вже відібрав 43 проекту, і цей перелік буде щорічно поповнюватися. Зокрема, зараз у ньому — створення спільного виробництва по випуску безпілотників, випуск “їстівної упаковки”, розробки у сфері зміцнення підшипників з допомогою нанотехнологій, а також в галузі приладобудування, електроніки.

Генеральний виконавчий директор СЗАТ “Компанія з розвитку індустріального парку” Ху Чжен зазначив, що надалі до комерціалізації наукових розробок в парку, крім білорусько-китайського венчурного фонду, планується підключити і міжнародні фонди. Він також повідомив, що до 2017 р. у парку буде створено центр наукових розробок загальною площею 12 тис. кв. м.

Дві країни створюють технопарк “Великий камінь”, який, на думку сторін, вписується в висунуту Пекіном концепцію створення “Економічного пояса Шовкового шляху” і може стати вузловою платформою в її реалізації. Планується, що на початку 2017 р. буде готова нерухомість для здачі в оренду потенційним інвесторам.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter