Саудити шукають $50 млрд на поновлювану енергетику

У найближчі тижні в рамках першого етапу програми розвитку відновлюваної енергетики на суму від $30 млрд до $50 млрд Саудівська Аравія почне прийом заявок на різні проекти, заявив міністр енергетики Халід Аль-Фалих.

Найбільший виробник ОПЕК з відновлюваних джерел енергії, в першу чергу сонячної та вітрової, планує додатково отримувати близько 10 ГВт за рахунок нових проектів, повідомив він в понеділок на конференції в Абу-Дабі. Саудівська Аравія також має намір розвивати ядерну енергетику і побудувати два реактори загальною потужністю 2,8 ГВт, зазначив Аль-Фалих.

До 2030 р. Саудівська Аравія планує виробляти 70% своєї енергії за рахунок природного газу і 30% за рахунок поновлюваних джерел енергії, сказав Аль-Фалих. Він не уточнив, за скількома поновлюваних джерел будуть проведені торги в найближчі тижні, також він не сказав, коли буде введена в експлуатацію АЕС.
Королівство зараз є одним з експортерів нафти, які борються з дефіцитом бюджету, після того як ціни на нафту протягом двох років залишалися на рівні $50 за барель. Розвиток ядерно-енергетичної галузі є частиною більш широкого плану по диверсифікації економіки, про що заступник кронпринца Мохаммед бін Салман оголосив в квітні.
Saudi Electricity Co. має намір домагатися дозволу на будівництво двох станцій, кожна з яких повинна виробляти 50 мегават.

Саудівська Аравія відступила від більш амбітних цілей щодо застосування відновлюваних джерел енергії, коли ціни на нафту були вдвічі вище нинішнього рівня.

Раніше програма з розвитку сонячної енергії прогнозувала інвестиції понад $100 млрд у проекти для отримання 41 гвт потужності до 2040 р. В січні 2015 р. уряд відклав кінцевий термін для реалізації програми майже на десять років, обґрунтувавши це тим, що потрібно більше часу, щоб оцінити відповідні технології.

В даний час діє програма королівства щодо застосування джерел сонячної енергії, зазначив Франческо Стараче, генеральний директор італійської Enel SpA, яка хоче брати участь у проектах поновлюваних джерел енергії.

Саудівська Аравія “не відчуває жодних проблем у залученні фінансових ресурсів за умови, що чітко викладені основні правила”, заявив він у суботу в інтерв’ю в Абу-Дабі.

Поліщук Анатолій

Анатолій Поліщук

Я колишній інвестиційний і комерційний банкір з більш ніж 30-річним досвідом роботи в цій області. Я консультував фізичних та інституціональних клієнтів. Моя мета полягає в тому, щоб принести інвесторам найвигідніші і найновіші ідеї високих дивідендів, з особливим акцентом на енергетичному секторі. Моє дослідження ставить за мету максимізацію прибутку шляхом визначення недооцінених цінних паперів в просторі з високим виходом.

Facebook Twitter