ЦБ Китаю накачав країну ліквідністю

Ставки грошового ринку Китаю зросли максимальними темпами за 19 місяців, Центральний банк країни провів рекордні грошові вливання перед святкуванням Нового року за місячним календарем.

Народний банк Китаю в середу влив в економіку 410 млрд юанів ($60 млрд) через операції на відкритому ринку, це максимальне денне вливання з 2004 р., коли Bloomberg почав збирати дані.

Таким чином, грошові вливання на цьому тижні досягли 845 млрд юанів. Міжбанківська ставка по 7-денним операціями РЕПО підскочила на 17 базисних пунктів, максимальними темпами з червня 2015 р. і склала 2,58% о 13:18 у Шанхаї згідно середньозваженими цінами.
Попит на готівку в Китаї традиційно збільшується перед святкуванням Нового року за місячним календарем, коли домогосподарства знімають гроші, щоб оплатити подарунки, дозвілля і т. д. Корпоративні податкові виплати в кінці місяця посилюють тиск. Народний банк Китаю запропонував 200 млрд юанів з 7-денним операціями зворотного РЕПО і 260 млрд юанів з 28-денним контрактами порівняно з 50 млрд юанів за позиками з погашенням в середу.

“Народний банк Китаю прагне гарантувати, що ситуація з ліквідністю залишається адекватною, в той час як 28-денні операції зворотного РЕПО, мабуть, спрямовані на покриття свят, – зазначає Френсіс Чунг з Societe Generale. – Це також може бути підготовкою до будь-якого непрямого впливу жорсткості від потенційного відпливу”.

Ставка одноденного РЕПО майже не змінилася і склала 2,40% – максимум з 30 листопада. Прибутковість 10-літніх облігацій з погашенням у листопаді 2026 р. не змінилася – 3,26%.

Іноземні інвестори в грудні збільшили обсяг вкладень в облігації материкового Китаю на 2,1% порівняно з попереднім місяцем до 852,6 млрд юанів, свідчать дані, опубліковані Центробанком країни в середу.

Як повідомляли “Вісті.Економіка”, у вівторок Народний банк Китаю влив 270 млрд юанів ($39 млрд) через операції на відкритому ринку. Минулого тижня – 305,5 млрд юанів за рахунок операцій MLF, основного інструмента короткострокового кредитування, що використовується для підтримки середньострокового попиту банків на готівку.

На думку аналітиків, зусилля можуть допомогти стабілізувати ліквідність до святкування китайського Нового року, який Китай буде відзначати в кінці цього місяця.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter