Американські банки – суцільні лузери

Ситуація, звичайно, цілком прогнозована, але від цього краще не стає. Вже в п’ятницю було зрозуміло, що блискуча банківська звітність зараз мало кого хвилює. І якщо в п’ятницю банківські акції все ж для пристойності торгувалися в “зеленій зоні”, то вчорашня, також цілком пристойна, звітність банку Morgan Stanley (MS) дозволила акцій цього банку протриматися в плюсі тільки на премаркеті, а потім вони разом з іншими банківськими акціями просто впали колом вниз.

У результаті вчора банківський сектор був гіршим за результатами торгів і втратив в середньому майже 1,5%. А великі банки і того більше. Яскраво-червоний колір тому підтвердження. І взагалі вчора спостерігався очевидний процес виходу учасників ринку активів, які принесли інвесторам максимальний прибуток в останні тижні і навіть місяці. Поки ми побачили догляд захисні акції – комунальний сектор, а також у телекоми. Єдиний приємний момент вчорашнього дня – так це попит в акціях споживчого сектора, який останнім часом був явно в відстаючих.

Сталося це в рамках загального перетікання коштів з ризикових активів в менш або ж це було разове “дійство”, поки сказати складно. Ось хто дійсно порадував своїх інвесторів, так це акції NRG Energy (NRG), які просто ракетою продовжують здійматися все вище і вище. В ході вчорашніх торгів, судячи з усього, стався squeeze short, і акції компанії відлітали мало на 10%, торкнувшись при цьому важливого рівня опору в районі $16. Потім, правда, ціна “відпала”, і закриття пройшло на рівні “всього лише” +5,07%! У підсумку з моменту початку зльоту на початку цього року акції цієї компанії зросли вже майже на 30%!

Порадувала вчора своїх інвесторів і Avon Products (AVP), що показала зростання на 4,77%. Акції компанії вже кілька місяців намагаються піти з “дна”, яке знаходиться в районі $5. Поки це вдається з перемінним успіхом. Про злам негативної тенденції можна буде говорити лише тоді, коли вдасться пробити вгору рівень $6. Поки ж, незважаючи на вчорашнє зростання, акції виглядають дуже слабо і продовжують коливатися з великою амплітудою в широкому боковику.

На торгах іноземними акціями на Санкт-Петербурзької біржі за підсумками вівторка, 17 січня, було укладено 2 579 угод з акціями 109 емітентів на загальну суму понад $5,7 млн. раніше дуже великий інтерес російські учасники торгів проявляють до банківських акціях і передусім до акцій JPMorgan Chase (JPM) і Bank of America (BAC). Також в топ-листі за оборотами акції компанії Tesla Motors (TSLA) і Apple (AAPL).

Не можна сказати, що сьогоднішній день буде яскравим і незабутнім. Але все ж є деякі очікування, що він внесе певну ясність у поточну розстановку сил. Загальний фон сьогодні краще, ніж вчора. Товарні ринки стоять на місці, мінімально відірвавшись від нульових позначок, і, в принципі, поки що йти нікуди не бажають. Після вчорашнього зростання в золоті відразу ж заговорили про втечу з ризикових активів, однак у страху очі великі, і бігти поки ніхто нікуди не збирається. Та ж ситуація і на нафтовому ринку. “Чорне золото” застигло і озирається в нерішучості, не знаючи, що ж робити далі.

Слабо позитивна динаміка спостерігається сьогодні і на світових фондових ринках. Азіатські ринки – і насамперед Китай – заспокоїлися, підживилися додатковими засобами, які вчора ЦБ Піднебесної вилив на ринки в розмірі $40 млрд (ось так легко і просто!!!), і сьогодні помірно зростають. Пожежу ліквідовано… чи Надовго? Європейські ринки теж плюсують. Паніка в Британії зійшла нанівець, і вчорашній найсильніший після Брекзита провал FTSE-100 зійшов нанівець, і сьогодні ми спостерігаємо “отходняк” у вигляді зростання на третину відсотка.

Слід зазначити, що сьогоднішній день досить багатий на макроекономічну статистику. Насамперед варто звернути увагу на вихід даних по промисловому виробництву, які з’являться, як зазвичай, в 16:30 мск. Аналітики очікують зростання на 0,6%. Порівняно з попереднім падінням у 0,4% – це, безумовно, явний позитив, і учасники ринку мають-таки позитивно відреагувати на вихід таких даних. Їм, звичайно, зараз плювати на хорошу банківську звітність (а сьогодні, до речі, відзвітують Citigroup (C) і Goldman Sachs (GS)), але хороші макроекономічні дані – це все ж поважней буде!

Що ж стосується квартальної звітності, то сьогодні головна подія для спекулянтів всіх мастей – вихід вже по закінченні торгів звітності компанії Netflix (NFLX). Тут спостерігається дивовижну одностайність – ВСЕ БУДЕ ЗАШИБІСЬ! Якщо дійсно буде так, як очікують більшість аналітиків і спекулянтів, ти ми можемо побачити маленький феєрверк з зростанням цих акцій в район де-то до $150, тобто в +10% до поточної ціни. Вдалих спекуляцій, панове! Але тільки пам’ятайте, що на ринку НІХТО І НІКОЛИ не дає 100% гарантій.

Крім усього іншого вже в самому кінці дня свої “5 центів” в загальну скарбничку позитиву повинна внести Джанет Йеллен, яка буде виступати в Громадському клубі Сан-Франциско з доповіддю про монетарну політику ФРС і методи її реалізації. Знаючи пані Йеллен, немає сумнівів, що вона зуміє надихнути учасників ринку на “маленькі” подвиги. Отже, резюмуючи все вище сказане, можна очікувати, що індекси сьогодні за підсумками дня повернуть втрачені вчора позиції і покажуть зростання в межах 0,3-0,5%.

Балагура Миколай

Миколай Балагура

Працював в повний робочий день інвестором в акції, облігації, опціони і нерухомість, також раніше працювали в якості фінансового/інвестиційного журналіста/аналітика. Попереднє місце роботи – компанія, де він був редактором власного дослідження капіталу. Миколай з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет, нині проживає в рідному Львові з дружиною і дитиною.
Дохід інвестування зацікавив Миколая. Він не прихильник якоїсь єдиної стратегії, він просуває філософію що визначає цінності, розвиває мислення, стійкість і особисті цілі. У той час як минуле може бути повчальним, Миколай застерігає від надмірної залежності від нього.
У вільний час він любить говорити про політику, грати на піаніно, сад, і збирати антикваріат.

Facebook Twitter