Turkcell: 4-я індустріальна революція прийде з 5G

Запуск п’ятого покоління мобільного зв’язку 5G знаменує наступ “четвертої індустріальної революції”, вважає генеральний директор Turkcell Каан Терзіоглу. Ця технологія допоможе в найближчому майбутньому розвивати і суміжні ринки, такі як інтернет речей, який зв’яже мільярди цифрових пристроїв, підключених через 5G-мережу.

“Я вважаю, що ми стоїмо на порозі четвертої промислової революції. Ця платформа [5G] зв’яже безлічі пристроїв разом”, – заявив Терзіоглу в ході міжнародного економічного форуму в Давосі.

Глава компаній з капіталізацією в $23 млрд не називає термінів того, коли 5G стане масовою технологією, але деякі гравці припускають, що цей момент настане до 2018 р.
Компанія рухається семимильними кроками по шляху впровадження 5G. Зокрема, нещодавно Turkcell і Ericsson успішно провели перший в Туреччині тест 5G, в результаті якого була досягнута швидкість в 24,7 Гбіт/сек при передачі даних в діапазоні 15 ГГц – найширшому з усіх можливих.

Згідно з прогнозами експертів, до 2020 р. в кожному будинку в середньому по 500 датчиків, а кількість смарт-пристроїв, підключених один до одного у всьому світі, перевищить 25 млрд. Мережі 5G повинні стати однією з найважливіших технологій для надання широких каналів бездротового зв’язку, які стануть необхідні в такому світі.

Технологія 5G також дозволяє перерозподіляти пропускні канали і швидкості в залежності від різних потреб кожного будинку і навіть кожної окремої кімнати. Приміром, більш широка смуга може бути виділена для вітальні, що дасть користувачам можливість потокової передачі вмісту з інтернету на екрани 4К-телевізорів, а кухні можна виділити невеликий канал, достатній для управління чайником.

Компанія Turkcell працює з технологіями 5G з 2013 р. і планує керувати польовими тестами технології 5G, які буде проводити в 2017-2018 роках компанія NGMN. Завдяки високим швидкостям, пропонованою технологією 5G, файл об’ємом 100 Гб, який сьогодні передається протягом 30 хвилин зі швидкістю до 500 Мбіт/сек у мережах 4,5 G можна буде завантажити всього за 30 секунд на швидкості 25 Гбіт/сек.

У Росії провідні телеком-оператори також займаються розвитком 5G. “МегаФон” спільно з Nokia впритул наблизилася до швидкості 5 Гбіт в секунду, показавши мобільний інтернет майбутнього в дії. Демонстрація почалася з показу відеоролика, знятого в форматі 360 градусів з роздільною здатністю 8К Ultra HD (7680×4320 точок) і передавалося по мобільній мережі на швидкості близько 5 Гбіт/с.

У минулому році “МегаФон” і Nokia підписали угоду про співпрацю в області розвитку технологій 5G в Росії, а в рамках V міжнародного бізнес-саміту презентували результати спільної роботи і ряд нових готових технічних рішень. Вперше в Росії були презентовані програми для автоматизації різних виробничих процесів з застосуванням роботів, взаємодіючих між собою через радіоканал з новим радіо-інтерфейсом з короткими затримками менше 1 мс. Це дозволить забезпечити роботу різних IoT-систем, де потрібно миттєвий відгук, наприклад в системах автопілота, охоронних комплексах і системах “розумний будинок” і “розумне місто”, а також широкого спектру промислових датчиків, що дозволяють віддалено контролювати важливі об’єкти життєдіяльності країни.

“Мережі 5G дуже скоро будуть частиною нашого повсякденного життя, будь то управління транспортними засобами, автоматизація виробництва та робототехніка або дистанційна медицина. І ми раді можливості вже сьогодні продемонструвати перші результати спільної роботи в рамках підписаної раніше в цьому році угоди про співпрацю в області розвитку технологій 5G і IoT в Росії, показавши спільно з “МегаФоном” майбутні сценарії застосування 5G”, — зазначив Юха-Пекка Такала, віце-президент, глава регіону Східна Європа в Nokia.

Тарасюк Григорій

Григорій Тарасюк

Григорій є менеджер як індивідуальних, так і інституціональних інвестицій. Григорій є зареєстрованим інвестиційним консультантом, а також керуючий портфелем інвестиційних програм. Він почав у фінансовому бізнесі в якості директора з досліджень для торгової фірми. Він досліджував аномалії в стандартних моделях ціноутворення опціонів, викладав для початківців опціонних трейдерів, а також розроблені нові методи прогнозування. У 2000 році він встановив загальне консультування досліджень, робота з професійними трейдерами на великій колькості фінансових бірж. Григорій має прихильність задовільняти конкретні потреби окремих інвесторів. Тарасюк підкреслює унікальні обставини кожного клієнта. Григорій також є членом ради двох невеликих технологічних компаній (в даний час голова в одній). Він іноді виступає в якості свідка-експерта в судових справах, пов’язаних з фінансовими ринками.

Facebook Twitter