Епоха 3D-телевізорів підійшла до кінця

Епоха 3D-телевізорів підійшла до кінця
Здається, що ще недавно телевізори з функцією 3D увійшли в моду, але період популярності виявився недовгим. А тепер ще й два великих виробника, LG і Sony оголосили, що планують повністю відмовитися від випуску 3D-телевізорів.

Заговорили про масовому поширенні технології в 2010 р. на тлі успіху фільму “Аватар”, який на практичному прикладі продемонстрував красу 3D-ефектів. Але, незважаючи на успіх 3D-фільмів у прокаті і відносно невисоку вартість телевізорів, технологія у вітальнях споживачів не прижилася. Деякі звинувачують у провалі поляризаційні окуляри, які необхідно було одягати, для того щоб картинка стала “об’ємної”.

Згідно з підрахунками аналітичної компанії NPD Group, в 2015 р. частка 3D-телевізорів на світовому ринку становила лише 16%, а в 2016 р. цей показник і зовсім впав до 8%. Частка програвачів Blu-ray з підтримкою 3D-відео також істотно скоротилися — з 25% у 2015 р. до 11% у 2016 р. Експерти пов’язують цю тенденцію з тим, що в даний час споживачам набагато цікавіше такі можливості, як 4K/Ultra HD і HDR, а також смарт-функції.
За словами представників LG, 3D-формат виявився недостатньо затребуваним на споживчому ринку. Згідно з результатами проведеного маркетологами компанії дослідження наявність функції 3D не є вирішальним чинником при виборі телевізора. Більше того, ця функція використовується нечасто.

У зв’язку з цим керівництво корпорації прийняло рішення відмовитися в поточному році від виробництва 3D TV. Замість цього інженери компанії зосередять свої зусилля на розвитку HDR – технології розширеного динамічного діапазону, яка дозволяє максимально точно наблизити створене зображення до того, що бачить людина насправді.

Аналогічну заяву було зроблено представниками японської корпорації Sony, за словами яких у світлі актуальних ринкових трендів керівництво компанії вирішило не включати підтримку функцій 3D моделі телевізійних приймачів 2017 р.

Ще раніше від виробництва 3D-телевізорів відмовилися південнокорейська корпорація Samsung Electronics і нідерландська компанія Koninklijke Philips N. V. Що стосується менш великих виробників техніки начебто Hisence, TCL і Sharp, то їх представники також не анонсували на CES 2017 жодної нової моделі телевізора, яка б підтримувала функцію 3D.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter