Лідер виробництва алюмінію в Азії наростить випуск

Таджикистан, єдиний виробник алюмінію в Центральній Азії, планує до 2017 р. збільшити випуск алюмінію на 38% до 179 тис. тонн, заявив у вівторок на прес-конференції міністр економічного розвитку і торгівлі Негматулло Хикматуллозода.
Таджикистан, один з найбільших в світі виробників алюмінію, випустив в 2016 р. 129 тис. тонн алюмінію, що на 7,4% менше, ніж у 2015 р.

Єдиний виробник алюмінію в Таджикистані – державне унітарне підприємство “Таджицька алюмінієва компанія” (ТАЛКО).

Проектна потужність заводу складає 517 тис. тонн алюмінію на рік з випуском 360 тис. тонн обпалених анодів. На підприємстві є 12 корпусів цеху електролізу, 2 ливарних відділення, виробництво обпалених анодів у складі 3-х цехів, допоміжні цехи і підрозділи заводу.

Таджицький алюміній в основному купують Туреччина, Тайвань, Іран, Віргінські острови, Узбекистан і Пакистан.

Глава Мінекономрозвитку Таджикистану уточнив, що зростання на 38% – це попередній прогноз на 2017 р.

Багато залежить від ситуації на ринку.

“Будь-яке зниження попиту приводить до зниження світових цін і відповідно до зниження виробництва, але, незважаючи на це, прогнози позитивні, проте все залежатиме від попиту”, – сказав міністр, якого цитують місцеві державні ЗМІ.

У минулому році в світі впав попит і ціни на алюміній, в тому числі в країнах-сусідах – Росії, Україні, Вірменії та Казахстані.

Ціна алюмінію на світових біржах в 2016 р. впала на 3% до $1,6 тис. за тонну з $1,654 тис. за тонну в 2015 р. Зараз тонна алюмінію на біржах коштує близько $1,8 тис.

Олійник Артем

Артем Олійник

Артем Олійник має майже два десятиліття досвіду торгівлі валютами та інструментами з фіксованим доходом. У нього є глибоке розуміння ринкових основ і вплив глобальних подій на ринках капіталу. Він користується повагою серед професійних трейдерів для його кваліфікованого аналізу та кар’єри історії як глава глобальної торгівлі. З моменту приєднання до OANDA в 2006 році Артем зіграв важливу роль в забезпеченні інформованості про валютного ринку в якості нового класу активів для роздрібних інвесторів, а також надання експертної ради до ряду внутрішніх команд, як краще обслуговувати клієнтів і зацікавлених сторін в галузі.

Facebook Twitter